Skip to main content

Konsept

Konsept

Geleceğin neresindeyiz? Teknolojik olarak çoktan gelen ve daha da gelmekte olan dönüşümün önemli olanı kültürel olarak da gelmesiydi. Bu kültürel dönüşümün gerçekleşmesinin uzun yıllar alacağı düşünülürken, bu dönüşüm “korona” sayesinde beklenenden çok daha erken ve hızlı bir şekilde gerçekleşti.

Dünya’yı saran pandemi süresince asla değişemez dediğimiz, altını kalın çizgiler ile çizdiğimiz durumların değişimini gözlemleme fırsatı bulduk. Birçok sektörün dinamikleri 2020 yılının ilk aylarından itibaren çok hızlı bir şekilde değişti ve hayatımıza “Yeni Normal” kavramı geldi. 

“Yeni Normal” kavramındaki “yeni” aslında düşündüğünüz gibi çok da yeni değil. Dünya savaşları ve diğer salgınlarda da “Yeni normal” kavramı sık sık kullanıldı. Fakat her “Yeni Normal” diye nitelendirdiğimiz dönemlerde ortaya yeni fırsatlar ve engeller çıktı.

Siz, oluşabilecek bu fırsatları önceden öngörüp cesur kararlar alabilecek ve bu fırsatların üzerine gidebilecek misiniz, yoksa dönüşümün çarkları arasında ezilip gidecek misiniz?

İstanbul Kültür Üniversitesi bünyesinde düzenlenecek olan Yeni Normal’in Geleceği Fikir Yarışması, hayatımızın bir parçası olan yeni normalin geleceği hakkında girişimcilerin fikir üretmesini teşvik edecek bir yarışmadır.